Tepekent Satılık Arsalar

2021-04-12

İster iseniz yatırım amacı ile ister isenizkendi eviniz yapabilmek yahut tesislerinizi kurmak için satın alın, arsa satın almak düşünüldüğünden daha zor bir iştir. Asıl olarak arsa alım ve satımını zorlaştıran en mühim şey, arsa satın alır iken dikkat edilmesi gereken unsurların bilinmemesinden kaynaklanır.

Günümüz dünyasında pek çok kimse yeteri kadar araştırma yapmadığından mütevellit arsa alışverişi esnasında ve daha sonrasında sorun yaşanıyor.

Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak ve doğru bir şekilde alışveriş yapmak istiyor iseniz muhakkak arsa alışverişinden evvel bilmeniz gereken şeyleri öğrenmeniz daha iyi olacaktır.

YATIRIM AMAÇLI ARSALAR

 

Eğer yatırım amacı ile bir arsa satın almak istiyor ve en kısa sürede en yüksek karı elde etmek istiyor iseniz yapmış olduğunuz yatırımdan gelir elde eder iken arsanın hangi kentte ve bölgede yer aldığı gibi konuları enine boyuna araştırmanız gerekiyor. Eğer yüksek yatırım karı elde etmek istiyor iseniz yoğunluğu son derece fazla olan bölgelerden alım yapmalı ve yol kenarları ile yol geçme olanağı bulunan alanları il sıraya koymalısınız.

Eğer uzun vadeli bir getiri sağlamayı planlıyor ve buna göre hareket etmek istiyor iseniz gelecekte yapılması muhtemel olan projelerin yakınlarından yer bakmanız gerekiyor.

Eğer yatırım amacı ile değil de bina yapma maksadı ile arsa satın almak istiyor iseniz bilmeniz gereken ilk şey her arsanın imar izni olmadığıdır. Yani bir arsa satın aldığınız zaman otomatik bir şekilde bina inşa etme ihtimaliniz yoktur. Eğer almış olduğunuz ara imar iznine sahip ise bu durumda sorunsuz bir biçimde ilgili yönetmeliklere uygun bir şekilde alışveriş yapmanız gerekiyor.

Görmüş olduğunuz gibi her ne kadar son derece basit bir işlem imiş gibi dursa da arsa alışverişi oldukça önemlidir ve muhakkak bu işi bilen ve güvenilir kimselerden yardım almanızda yarar vardır.

Bizler Hills Yapı olarak siz değerli müşterilerimize arsa konusunda her türlü şekilde yardımcı oluyor ve yalnızca alışveriş değil aynı zamanda bir dostluk kurmayı hedefliyoruz. Lütfen bizlere ulaşın.