Tepekent Satılık Villalar

2021-04-12

Tepekent bölgesindeki satılık villalar hakkında bilgi vermeden evvel villanın ne manaya geldiğini söyleyerek başlamamız daha doğru olacaktır. Villa, büyük bir alanın ya da bahçenin iç bölgesine inşa edilen geniş ve son derece lüks yapılar olarak bilinir. Günümüz dünyasında genellik ile kentin dışında ve yazlık bölgelerde müstakil yani tek bir şekilde inşa edilen bu villalar çoğunluk ile de 2 veyahut 3 katlı olarak planlanır.

Villa sahiplerinin tercihine göre son derece geniş bir bahçesinin yan sıra oldukça güzel bir şekilde döşenmiş hamamı ve sürekli temiz tutulan havuzları da bulunan bu konutların yapılmasındaki ana amaç ise bu villa sahiplerinin hayatı daha konforlu bir şekilde yaşamalarını sağlamaktır.

Antik roma zamanında yapılmış olan oldukça küçük kır evleri ile başlayan villa tarihi ise günümüzde git gide gelişmekte olan inşaat ve yapı sektörü ile beraber daha konforlu ve gösterişli yapılar olarak öne çıkar. Kurulum esnasında genellik ile doğa ile iç içe olan noktaların tercih edilmiş olduğu villalar, sahiplerinin beklentilerine uygun bir şekilde çeşitli özellik iler donatıldığı gibi aynı zamanda bir çok isteğe de cevap verir.

Villanın ne manaya geldiği sorusuna cevap verdikten sonra eğer ister iseniz Tepekent bölgesindeki en güzel villa seçenekleri incelemesini okumaya başlayabilirsiniz.

 

OLDUKÇA KONFORLU VE GÖSTERİŞLİ YAPILAR

Kentten son derece uzak ve oldukça sakin alanlarda konumlandırılan villalar bir çok değişik bütçe ve zevke göre tasarlanıp planlanabilmektedir. Birden çok katlı bir şekilde inşa edilmiş olan villa yapılarının alt bölümünde salon ve mutfak, üst alanlarda ise genellik ile yatak odaları yer alır.

Müstakil bir şekilde tasarlandıklarından mütevellit genellik ile geniş bir bahçenin tam orta yerine inşa edilmiş olan villalara yetişkin ya da çocuk havuzu eklemeleri de son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Her biri modern çizgide tasarlanmış olan, lüksü ve konforu bir araya getirmekte olan villa türleri hakkında siz değerli müşterilerimize bilgi verecek olur isek değişik yaşam tarzları ve her ihtiyaca uygun bir şekilde tasarlanan villa seçeneklerini bir arada anlatacağız. Her biri birbirinden oldukça konforlu olan ve sahiplerinin beklentileri en ince ayrıntısına kadar düşünülerek oluşturulmuş villa seçeneklerini sizler için sıraladık. Gelin, hep birlikte bu villa tiplerini inceleyelim.

 

A, B ve C TİPİ VİLLA YAPILARI

Çoğunluk ile kalabalık aileler tarafından tercih edilmekte olan A tipi villalar, bir yapıdan beklenecek her şeyi ama her şeyi kullanıcılarına sunarlar. Son derece geniş metrekareli olan bu yapıların son derece geniş bir bahçesi bulunduğundan dolayı çevredeki yapılardan ve karmaşadan tamamı ile uzak bir şekilde tasarlanırlar. Bodrum alanları, genellik ile salon ve mutfağın bulunduğu giriş katı yatak odalarının yer aldığı çatı katı ve orta kat olmak üzere üç ya da dört katlı bir şekilde inşa edilmekte olan bu yapılarda değişik ihtiyaçlara yanıt veren havuz, hamam odaları ve spor salonu gibi bölgeler de bulunuyor.

 

A tipi villalara nazaran oldukça küçük bir şekilde inşa edilen B tipi villalar ise orta büyüklükteki ailelere hitap eden bir yapıya sahiptir. Bu yapıların büyüklükleri yani metrekareleri ise bulundukları alanlara göre farklılık gösterir.

C tipi villa olarak bilinen yapılar ise diğer villa seçeneklerine nazaran daha minimal yani küçük bir şekilde tasarlanmıştır. Dolayısı ile yeni evli çiftlere ya da küçük ailelere hitap etmektedir.

 

TEPEKENT VİLLALARI

 

Görebileceğiniz üzere her ihtiyaca uygun bir şekilde tasarlanan birbirinden farklı pek çok villa bulunmaktadır. Eğer sizler kendiniz için en uygun villanın hangisi olduğuna karar veremiyor ve bu konuda aklınızda yer alan soruları yanıtlayamıyor iseniz lütfen bizlere ulaşın. Hills yapı olarak siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.